Nowy Oddział

Jak do nas dolaczyć?

1. Przyłącz się do istniejącego oddziału KSM

2. Zostań członkiem założycielem nowego oddziału.

Jak założyć oddział KSM?
Skontaktuj się z Zarządem Diecezjalnym
Zbierz min. 5 osób w parafii, szkole lub uczelni
Zaproś zarząd do siebie aby mógł zorganizować dla was szkolenie
Zorganizuj wraz z zarządem diecezjalnym spotkanie założycielskie KSM

Pomoc przy zakładaniu nowgo Oddziału – prezentacja

Zakładanie nowego oddziału KSM – od czego zacząć?

1. FORMACJA – jest to najważniejsza kwestia w każdym Oddziale. Bez formacji nie ma akcji. Otrzymaliście materiały pomocnicze, które warto jest wykorzystać. Dodatkowe materiały można nabyć na wszystkich zjazdach i innych wydarzeniach KSM. Warto tu zasięgnąć pomocy bardziej doświadczonych Oddziałów lub księdza Asystenta.

2. Udział we wszelkich zjazdach i spotkaniach KSM jest obowiązkowy! Ważne, aby na każdym takim spotkaniu, Oddział reprezentowała chociaż jedna osoba.

3. Co miesiąc, Oddział przekazuje składki członkowskie. Wysokość miesięcznej składki w Zarządzie to złotówka od członka. Z tej kwoty 50gr jest przekazywane do ogólnopolskiego Zarządu, a pozostałe 50gr zostaje w kasie diecezjalnej KSM. Pieniądze przekazuje się skarbnikowi diecezjalnemu np. podczas zjazdów. Więcej informacji udziela skarbnik diecezjalny.

4. Jednym z zadań Sekretarza jest prowadzenie tzw. zeszyt sprawozdań, w którym będzie na bieżąco notował najważniejsze wątki poruszane na zebraniu i opisywał akcje przeprowadzone przez oddział. Ułatwi to przygotowanie pod koniec roku sprawozdania rocznego, które później wysyła się do Zarządu Diecezjalnego.

5. Jako inspirację do działania, zachęcamy aby zapoznać się z akcjami przeprowadzonymi w innych oddziałach (np. KSM RZEKUŃ). Mamy nadzieję, że wasz oddział będzie pracował równie owocnie. Warto zajrzeć na naszą stronę internetową w zakładkę ‘Oddziały’.

6. Dobrym sposobem na pozyskiwanie nowych członków do oddziału jest przeprowadzenie spotkania w szkołach (gimnazjum i wyżej). Wystarczy przygotować krótką prezentację o KSM-ie i ją wyświetlić. Jeżeli dana osoba widzi, że w stowarzyszeniu można się dobrze bawić, służąc jednocześnie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, to zachęca to ją do dołączenia do wspólnoty.

7. Zapoznajcie się z KSM-owską stroną www: ksm-lomza.pl
– szczególnie ważne jest zapoznanie się z zakładką ZARZĄD DIECEZJALNY,
– kolejną ważna zakładka to: ODDZIAŁY. Warto zajrzeć na podstronę oddziałów, które przesłały na stronę swoje zdjęcia, historię oddziału itp. Wasz oddział też może mieć swoją podstronę! Gorąco do tego zachęcamy  wystarczy przesłać na maila biuro@ksm-lomza.pl przesłać zdjęcia oddziału, krótko go opisać i ewentualnie wymienić niektóre akcje zorganizowane przez oddział.
– ostatnia zakładka, z którą warto się zapoznać to: MATERIAŁY DO POBRANIA ( znajdziesz w niej gotowe wzory protokołów, sprawozdań rocznych itp.)

8. Śledźcie nadchodzące wydarzenia. Jest to możliwe dzięki uaktualnianej na bieżąco zakładce „W najbliższym czasie…” na stronie WWW.

9. Zachęcamy też aby wszyscy członkowie polubili i śledzili na bieżąco aktualności na profilu Plonka2013 na Facebooku, stronie ksm-lomza i dodali do znajomych konto KSM Diecezji Łomżyńskiej.

10. Na stronie KSM-u jest do pobrania kalendarz roczny stowarzyszenia.

11. Warto jest założyć na Facebooku konto oddziału lub tzw. Fanpejdża, tak jak na przykład konto KSM oddział Krzyża Świętego w Łomży.

12. Zachęcamy do śledzenia nas na facebooku oraz do działania i gorliwej modlitwy, bo bez niej nic nie jest możliwe.

13. Jeśli macie jakieś pytania, to prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z Zarządem Diecezjalnym lub Sekcją do Spraw Nowych Oddziałów. Zawsze staramy się pomóc !
*Kontakt do Zarządu Diecezjalnego:
Prezes- Łukasz Orzoł, tel: 660447592
Z-ca prezesa- Emilia Sasinowska, tel: 694486872
Sekretarz- Justyna Kordek, tel: 517395956
Skarbnik- Ewelina Bednarczyk, tel: 798497663

14. Bądźcie zawsze GOTÓW! Choć nie zawsze jest wesoło i przyjemnie, to pamiętajcie, że wszystko co robimy, robimy na chwałę Bożą! To z Chrystusowego Krzyża musimy czerpać moc, aby nieść ludziom Dobrą Nowinę ! Takie nasze zadanie – Apostolstwo !

GOTÓW !
Z-ca Przewodniczącej Sekcji ds. Nowych Oddziałów

Emilia Maleszewska