Nowe władze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W dniach 24-26 lutego 2012 r. w Niepokalanowie (Teresin k. Sochaczewa) odbyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów KSM, podczas której Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wybrała nowe władze krajowe Stowarzyszenia.

W spotkaniu Krajowej Rady KSM udział wzięło 103 przedstawicieli większości polskich diecezji wraz z księżmi asystentami diecezjalnymi. Podczas obrad omawiane były bieżące zagadnienia związane z apostolską, edukacyjną i organizacyjną działalnością Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na szczeblu ogólnopolskim, jak i w poszczególnych diecezjach.

W trakcie sobotnich obrad członkowie Krajowej Rady wybrali nowe Prezydium KSM oraz krajową Komisję Rewizyjną. Skład Prezydium przedstawia się następująco:
1. Łukasz Brodzik – przewodniczący prezydium, diecezja zielonogórsko-gorzowska
2. Krzysztof Kumięga – zastępca przewodniczącego PKR, diecezja tarnowska
3. Katarzyna Łasek – zastępca przewodniczącego, diecezja legnicka
4. Paweł Marsicki – skarbnik, diecezja koszalińsko-kołobrzeska
5. Katarzyna Koguciuk – sekretarz, archidiecezja lubelska
Komisję Rewizyjną tworzą:
1. Tomasz Pietrucha, przewodniczący, archidiecezja rzeszowska,
2. Marcin Nowak, zastępca przewodniczącego, archidiecezja krakowska,
3. Karolina Pluta, członek, archidiecezja krakowska.

Podczas weekendowego spotkania oprócz wyborów omówiono szereg tegorocznych inicjatyw Stowarzyszenia, m.in. „Wakacje z Wartościami”, w ramach których organizowany jest szereg wakacyjnych propozycji wyjazdowych dla młodzieży; Szkołę Języków Obcych eMKa, która w okresie letnim prowadzi kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży. Ponadto przedstawione zostały propozycje obchodów jubileuszu XXV-lecia beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny – patronki KSM w diecezjach oraz w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Podsumowano również odbywające się w całym kraju „Debaty Walentynkowe”, które prowadzone są przez KSM i dotyczą tematów związanych m. in. z czystością przedmałżeńską, mieszkaniem ze sobą przed ślubem czy in vitro.

Łukasz Brodzik