Hosanna Festiwal 2012

Hosanna Festival, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach gromadzi dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz wielotysięczną publiczność. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest także okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów i solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski.

Bogaty program Festiwalu został tak przygotowany, aby każdy, od niemowlaka do seniora mógł znaleźć coś dla siebie. Sobota to zmagania konkursowe w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach, które oceniać będzie profesjonalne Jury. Wieczorem natomiast koncert StronyB – zespołu grającego muzykę wpisującą się w gatunek wykreowany niegdyś przez zespół Porozumienie, noszący nazwę praise rock. Niedzielny ranek to spacer po mieście i wspólna Eucharystia. Następnie na siedleckim amfiteatrze rozpocznie się przegląd zespołów pielgrzymkowych, aby po południu oddać scenę w ręce Laureatów sobotniego konkursu. Wtedy właśnie nastąpi najbardziej emocjonujący moment Festiwalu – ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom. Na zakończenie Festiwalu energetyczny koncert Maleo Reggae Rockers – zespołu, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać!

Podczas, gdy na deskach amfiteatru królować będzie muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu, wiele atrakcji dla całej rodziny! Konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i Festiwalowa tradycja – loteria fantowa, w której każdy los wygrywa! To tylko niektóre atrakcje jakie czekają na wszystkich, którzy wybiorą się wtedy do Siedlec!

Aby zgłosić się do części konkursowej Festiwalu wystarczy zapoznać się z regulaminem, wypełnić kartę zgłoszeniową (dostępne na www.hosannafestival.pl), nagrać utwory demo i wysłać je na adres Biura Organizacyjnego (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej, ul. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce) oraz w wersji elektronicznej na e-mail: ksmsiedlce@wp.pl do 25 lipca 2012r.

Jeżeli chcesz wesprzeć Festiwal, lub dowiedzieć się więcej, zapraszamy na: www.hosannafestival.pl, lub do kontaktu mailowego: ksmsiedlce@wp.pl

Hosanna Festival to nie tylko możliwość posłuchania dobrej, wartościowej muzyki, ale także atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu w ostatni weekend wakacji!