9 grudnia 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży odbył się dzień skupienia dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, połączony ze zjazdem diecezjalnym oraz wyborami do nowego Zarządu diecezjalnego. Tematem spotkania było hasło: „ Bądź solą ziemi”     (Mt 5.13).

Na początku odbyło się krótkie zawiązanie wspólnoty, czyli czas zabawy, w którym mogliśmy poznać nowych członków oraz poczuć atmosferę tejże wspólnoty. Następnie udaliśmy się do auli na konferencję, którą rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu KSM. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się, co to znaczy być „solą ziemi”, że każdy członek KSM jest solą, która uzdrawia świat, która chroni przed zepsuciem. Sól nawet w najmniejszym ziarenku ma swój smak i chodź jest nas mało, to i tak mamy swój smak. Po konferencji udaliśmy się na przerwę kawową, a następnie na wspólną Mszę Świętą. Podczas Eucharystii modliliśmy się o dobry i szczery przebieg wyborów do nowego Zarządu diecezjalnego. Po nakarmieniu duszy, nadszedł czas na nakarmienie naszego ciała. Wszyscy udaliśmy się na pyszny obiad, po którym, w godzinie miłosierdzia, odmówiliśmy Koronkę.

Następnie odbyły się wybory i przedstawienie rocznego planu KSM oraz projektu „FIFA”. Co to takiego i co ona ma wnieść do naszych oddziałów? FIFA to projekt, który składa się z sześciu spotkań  zakończonych egzaminem. Ma on na celu F-formację, I-integrację, F-fascynację osobą Jezusa oraz A-akcję, czyli zaangażowanie do działania.

Po wyborach nadszedł smutny czas pożegnania naszych członków Zarządu, mianowicie pani prezes Emilii Sasinowskiej oraz pani sekretarz Małgorzaty Ruszczyńskiej, które przez tyle lat tak świetnie wykonywały wszystkie obowiązki i powierzone im zadania. Dziękujemy! Życzymy dalszego wzrostu duchowego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Sekretarz KSM DŁ

Aneta Dąbkowska

23 stycznia 2018

Więcej informacji z tej kategorii

Letnie Kino Nadziei 2024

Letnie Kino Nadziei 2024

„Letnie Kino Nadziei 2024” to projekt realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej...

Bal Karnawałowy KSM 20023

Bal Karnawałowy KSM 20023

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Bezalkoholowy Bal Karnawałowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji...

KSM Radule – Adoracja i czuwanie

KSM Radule – Adoracja i czuwanie

Młodzież KSM Radule i ministranci w Wielki Piątek poprowadziła dla całej wspólnoty parafialnej Matki Bożej Królowej...

Wielkopostny Dzień Skupienia KSM

Wielkopostny Dzień Skupienia KSM

2 kwietnia 2022 r. w Młodzieżowym Centrum Rozwoju KSM w Ostrożnem odbył się Wielkopostny Dzień Skupianie dla członków...

KSM pomaga uchodźcom z Ukrainy

KSM pomaga uchodźcom z Ukrainy

Od 9 marca w naszym ośrodku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Ostrożnem przebywa grupa 41 osób z Ukrainy. To...

Ach, co to był za bal!

Ach, co to był za bal!

Po rocznej przerwie KSM Diecezji Łomżyńskiej postanowiło powrócić z ideą wspólnej zabawy wolnej od używek. 19 lutego w...