Letnie Kino Nadziei 2024” to projekt realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Patronem medialnym wydarzenia jest Diecezjalne Radio Nadzieja.

Projekt „Letnie Kino Nadziei 2024” to wyjście na zewnątrz z pozytywnym przekazem filmowym kierowanym do dzieci i młodzieży. Wydarzenie zrealizowane będzie w formie przeglądu filmowego, obejmującego projekcję filmów w plenerze. Głównym założeniem projektu jest integracja młodego pokolenia. Cykl niebiletowanych pokazów filmowych to szansa na wspólne spędzenie czasu całych rodzin poprzez projekcje filmowe. Wydarzenie ma też na celu promocję sztuki filmowej, w szczególności wśród dzieci i młodzieży oraz stworzenie warunków do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. Przegląd filmowy to niepowtarzalna okazja do obejrzenia filmów docenianych przez krytyków, ekspertów i publiczność.

Projekt zakłada pokaz filmowy w plenerze w 8 miejscowościach Województwa Mazowieckiego.

Wyjdziemy poza sale kinowe, zbliżymy się do ludzi i zapewnimy im dobrą, mądrą rozrywkę. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej i Województwo Mazowieckie zapraszają mieszkańców Mazowsza do kina pod chmurką!