sexbombkropki

Jan Paweł II w wywiadzie udzielonym Vittorio Messoriemu mówił, „iż trzeba młodych przygotować do małżeństwa, trzeba ich uczyć miłości. Miłość nie jest do wyuczenia, a równocześnie nic nie jest tak bardzo do wyuczenia, jak miłość! Młodzi w gruncie rzeczy szukają zawsze pięknej miłości, chcą, ażeby ich miłość była piękna, wyjątkowa. Jeśli ulegają swoim słabościom, jeżeli idą za wszystkim, co można nazwać „zgorszeniem współczesnego świata”, a jest ono niestety bardzo rozpowszechnione, to w głębi serca pragną pięknej i czystej miłości”. Jako młody ksiądz, obejmując opiekę nad Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Niegowici, Karol Wojtyła organizował spotkania przygotowujące do małżeństwa, które obejmowały również wykłady z pedagogiki i etyki małżeńskiej. Swoistą kontynuacją owego dziedzictwa naszego stowarzyszenia i nauczania Jana Pawła II – w ramach tzw. „pedagogii towarzyszenia” – są organizowane obecnie „Debaty Walentynkowe”, poświęcone wychowaniu młodych do czystej, wymagającej miłości.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zaprasza w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na tegoroczną debatę, która odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) w auli Szkół Katolickich w Łomży przy ul. Sadowej 12A. Wśród prelegentów wystąpią: ks. dr Michał Cherubin – teolog moralista, dr Anna Czyżkowska – psycholog, dr Michał Zembrzuski – filozof. Świadectwo czystej miłości złożą Zuzanna i Łukasz, którzy od dwóch lat noszą obrączkę czystości bł. Karoliny jako znak pięknej, czystej miłości. Debatę poprowadzi dziennikarka radiowa Dorota Sokołowska.

Zwracamy się do Księży Proboszczów z prośbą, aby zaproszenie na tegoroczną debatę walentynkową odczytali w ramach ogłoszeń duszpasterskich, w niedzielę 18 lutego br., zachęcając młodzież do wzięcia w niej udziału.

Łomża, dnia 15 lutego 2018 r.
N.142/2018

Ks. Robert Śliwowski + Tadeusz Bronakowski
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Wikariusz Generalny

Prelegenci i goście “Debaty Walentynkowej 2018”

cherubin

ks. dr Michał Cherubin – wykładowca etyki i bioetyki. Prefekt alumnów w Wyższym Seminarium duchownym w Łomży.

anna
dr Anna Czyżkowska – doktor psychologii, wykładowca w UKSW w Warszawie, adiunkt w Katedrze Seksuologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.
michaldr Michał Zembrzuski – dr filozofii, adiunkt w Instytucie Filozofii w sekcji Historii Filozofii na katedrze Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej. Wykładowca w UKSW w Warszawie i WSD w Łomży
dorota
Dorota Sokołowska – dziennikarka i prezenterka Polskiego Radia Białystok, wydawca magazynu kulturalnego „Podróże po kulturze”, autorka programów promujących czytelnictwo, recenzentka teatralna i autorka (wielokrotnie nagradzanych) audycji dokumentalnych i reportaży m.in. nagroda główna w kategorii Historia Regionalna przyznawana w konkursie IPN. Inicjatorka corocznego konkursu literackiego „Gwiazdka z książką”.
lukasz

Łukasz i Zuzanna – oboje zaangażowani w Terezjańskie Apostolstwo Ufności, a także w organizację kursów Alpha. W listopadzie 2015 roku przyjęli tzw. obrączki czystości bł. Karoliny. Podczas debaty podzielą się świadectwem budowania związku na czystej miłości.

15 lutego 2018

Więcej informacji z tej kategorii

Letnie Kino Nadziei 2024

Letnie Kino Nadziei 2024

„Letnie Kino Nadziei 2024” to projekt realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej...

Bal Karnawałowy KSM 20023

Bal Karnawałowy KSM 20023

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Bezalkoholowy Bal Karnawałowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji...

KSM Radule – Adoracja i czuwanie

KSM Radule – Adoracja i czuwanie

Młodzież KSM Radule i ministranci w Wielki Piątek poprowadziła dla całej wspólnoty parafialnej Matki Bożej Królowej...

Wielkopostny Dzień Skupienia KSM

Wielkopostny Dzień Skupienia KSM

2 kwietnia 2022 r. w Młodzieżowym Centrum Rozwoju KSM w Ostrożnem odbył się Wielkopostny Dzień Skupianie dla członków...

KSM pomaga uchodźcom z Ukrainy

KSM pomaga uchodźcom z Ukrainy

Od 9 marca w naszym ośrodku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Ostrożnem przebywa grupa 41 osób z Ukrainy. To...

Ach, co to był za bal!

Ach, co to był za bal!

Po rocznej przerwie KSM Diecezji Łomżyńskiej postanowiło powrócić z ideą wspólnej zabawy wolnej od używek. 19 lutego w...