sexbombkropki

Jan Paweł II w wywiadzie udzielonym Vittorio Messoriemu mówił, „iż trzeba młodych przygotować do małżeństwa, trzeba ich uczyć miłości. Miłość nie jest do wyuczenia, a równocześnie nic nie jest tak bardzo do wyuczenia, jak miłość! Młodzi w gruncie rzeczy szukają zawsze pięknej miłości, chcą, ażeby ich miłość była piękna, wyjątkowa. Jeśli ulegają swoim słabościom, jeżeli idą za wszystkim, co można nazwać „zgorszeniem współczesnego świata”, a jest ono niestety bardzo rozpowszechnione, to w głębi serca pragną pięknej i czystej miłości”. Jako młody ksiądz, obejmując opiekę nad Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Niegowici, Karol Wojtyła organizował spotkania przygotowujące do małżeństwa, które obejmowały również wykłady z pedagogiki i etyki małżeńskiej. Swoistą kontynuacją owego dziedzictwa naszego stowarzyszenia i nauczania Jana Pawła II – w ramach tzw. „pedagogii towarzyszenia” – są organizowane obecnie „Debaty Walentynkowe”, poświęcone wychowaniu młodych do czystej, wymagającej miłości.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zaprasza w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na tegoroczną debatę, która odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) w auli Szkół Katolickich w Łomży przy ul. Sadowej 12A. Wśród prelegentów wystąpią: ks. dr Michał Cherubin – teolog moralista, dr Anna Czyżkowska – psycholog, dr Michał Zembrzuski – filozof. Świadectwo czystej miłości złożą Zuzanna i Łukasz, którzy od dwóch lat noszą obrączkę czystości bł. Karoliny jako znak pięknej, czystej miłości. Debatę poprowadzi dziennikarka radiowa Dorota Sokołowska.

Zwracamy się do Księży Proboszczów z prośbą, aby zaproszenie na tegoroczną debatę walentynkową odczytali w ramach ogłoszeń duszpasterskich, w niedzielę 18 lutego br., zachęcając młodzież do wzięcia w niej udziału.

Łomża, dnia 15 lutego 2018 r.
N.142/2018

Ks. Robert Śliwowski + Tadeusz Bronakowski
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Wikariusz Generalny

Prelegenci i goście “Debaty Walentynkowej 2018”

cherubin

ks. dr Michał Cherubin – wykładowca etyki i bioetyki. Prefekt alumnów w Wyższym Seminarium duchownym w Łomży.

anna
dr Anna Czyżkowska – doktor psychologii, wykładowca w UKSW w Warszawie, adiunkt w Katedrze Seksuologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.
michaldr Michał Zembrzuski – dr filozofii, adiunkt w Instytucie Filozofii w sekcji Historii Filozofii na katedrze Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej. Wykładowca w UKSW w Warszawie i WSD w Łomży
dorota
Dorota Sokołowska – dziennikarka i prezenterka Polskiego Radia Białystok, wydawca magazynu kulturalnego „Podróże po kulturze”, autorka programów promujących czytelnictwo, recenzentka teatralna i autorka (wielokrotnie nagradzanych) audycji dokumentalnych i reportaży m.in. nagroda główna w kategorii Historia Regionalna przyznawana w konkursie IPN. Inicjatorka corocznego konkursu literackiego „Gwiazdka z książką”.
lukasz

Łukasz i Zuzanna – oboje zaangażowani w Terezjańskie Apostolstwo Ufności, a także w organizację kursów Alpha. W listopadzie 2015 roku przyjęli tzw. obrączki czystości bł. Karoliny. Podczas debaty podzielą się świadectwem budowania związku na czystej miłości.

15 lutego 2018

Więcej informacji z tej kategorii

Bal Karnawałowy KSM 20023

Bal Karnawałowy KSM 20023

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Bezalkoholowy Bal Karnawałowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji...

KSM Radule – Adoracja i czuwanie

KSM Radule – Adoracja i czuwanie

Młodzież KSM Radule i ministranci w Wielki Piątek poprowadziła dla całej wspólnoty parafialnej Matki Bożej Królowej...

Wielkopostny Dzień Skupienia KSM

Wielkopostny Dzień Skupienia KSM

2 kwietnia 2022 r. w Młodzieżowym Centrum Rozwoju KSM w Ostrożnem odbył się Wielkopostny Dzień Skupianie dla członków...

KSM pomaga uchodźcom z Ukrainy

KSM pomaga uchodźcom z Ukrainy

Od 9 marca w naszym ośrodku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Ostrożnem przebywa grupa 41 osób z Ukrainy. To...

Ach, co to był za bal!

Ach, co to był za bal!

Po rocznej przerwie KSM Diecezji Łomżyńskiej postanowiło powrócić z ideą wspólnej zabawy wolnej od używek. 19 lutego w...

Spotkanie formacyjne KSM Radule

Spotkanie formacyjne KSM Radule

13 lutego w parafii Radule po Mszy Świętej no godz.9.00 w salce parafialnej, odbyło się spotkanie formacyjne...

Bal Karnawałowy 2022

Bal Karnawałowy 2022

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zaprasza wszystkich młodych duchem na Bal...