categories

Zawalczyliśmy o naszą szczęśliwą młodość!

W dniach 20 – 24 sierpnia 2015 roku, odbyła się IV edycja Ewangelizacyjnych Dni Młodych, pod hasłem „Wygraj młodość”.

Galeria zdjęć

Pierwszego dnia od samego rana młodzi z naszej diecezji i nie tylko, gromadzili się w WSD w Łomży, aby w wakacje poświęcić swój wolny czas na spotkanie z Bogiem i zawalczyć o swoją młodość. W tym roku nasze seminarium gościło ponad 100 młodych uczestników. Wszystko zaczęło się wspólnym obiadem, po czym nastąpiły bloki konferencyjne wprowadzające nas w tematykę rekolekcji. Zastanawialiśmy się co daje nam Bóg w naszym życiu za darmo. Pierwszego dnia był to czas oraz była to miłość. Pod koniec dnia każda z grup przygotowała zabawę integracyjną dla wszystkich uczestników, gdzie nie brakowało wspólnych tańców, śmiechu i dobrej zabawy. Koniec dnia zwieńczyła wspólna Msza Święta, na której dziękowaliśmy Bogu za przeżyty dzień i to wszystko co w nas się tego dnia dokonało. Kolejny dzień obfitował w wiele łask, jakimi zostaliśmy obdarzeni przez Jezusa. Wcześnie rano można było spotkać naszych uczestników w kaplicy seminaryjnej. Dzień zaczęliśmy o 8 wspólną jutrznią po czym udaliśmy się na śniadanie. Następnie do obiadu, a także i po słuchaliśmy konferencji na temat wolności, zbawienia oraz seksualności. Podczas nich mogliśmy zastanowić się nad tym, jak zmienić nasze życie, by WYGRAĆ MŁODOŚĆ.
Bloki konferencyjne zakończyły się spotkaniem w grupach. To był dla nas czas na podzielenie się doświadczeniem korzystania z wolności, którą daje nam Chrystus. Po kolacji zaczęliśmy przygotowywać się do adoracji, a także do spowiedzi. Jezus przemieniał nasze serca, doświadczaliśmy Jego obecności, tego że chce byśmy nie trwali w niewoli grzechu, ale byli ludźmi wolnymi. Zwieńczeniem dnia był udział we Mszy Świętej, na której ogłosiliśmy Jezusa Zbawicielem i Panem naszego życia. Trzeciego dnia zaczęliśmy dzień od wspólnej Jutrzni w kaplicy seminaryjnej. Następnie tak jak zawsze trwały bloki konferencyjne, na których dowiadywaliśmy się co raz więcej o tym co Bóg, nam młodym ludziom daje. Skupiliśmy się tego dnia na relacjach do Boga, rodziny oraz do naszych bliźnich. Człowieka jako istota społeczna jest z każdej strony otoczona jakimiś relacjami, które mają pozytywny bądź negatywny wpływ. Każdy z nas zastanawiał się jakie relacje ma w swoim życiu i które są najważniejsze. Spotkanie w grupach, które zamykało nasz blok konferencyjny obfitowało w wiele pięknych świadectw na temat relacji jakie mamy w naszych rodzinach. Wieczorną Mszę Świętą odprawił dla nas J.E. Ks.Bp Janusz Stepnowski. Zwieńczeniem naszego dnia była wspólna, uwielbieniowa NOC CHWAŁY w parafii Krzyża Świętego w Łomży, która otworzyła nasze serca na wielbienie Boga w każdej chwili naszego życia.
Dzień 4, jako ostatni dzień był podsumowaniem wszystkiego co do tej pory usłyszeliśmy lub czego doświadczyliśmy. Nie brakowało również wielu pięknych świadectw naszych uczestników. Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten święty czas rekolekcji, konferencji a także uwielbienia Naszego Stwórcy. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, wsparcie a tym, którzy z nami byli dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia za rok!

Pozostałe informacje z tej kategorii

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020