categories

(…) wstydzimy się Boga

wstydzimy-sie-bogaSmutny, ale rzeczywisty fakt – wstydzimy się Boga. Wstydzimy się tego, że słuchamy na lekcjach religii. Wstydzimy się przyznać wśród kolegów, że kochamy Jezusa. Wstydzimy się. Ja też.

Dwa lata temu, gdy dosyć sceptycznie podchodziłam do bierzmowania, gdy mój światopogląd ograniczał się do myśli „ bo tak się robi, no bo mama, bo katechetka, bo to taki wiek”, pewna osoba zaciągnęła kilka osób, w tym mnie, na spotkanie. Czego? Każą iść – idziemy, przynajmniej nie musimy siedzieć na naukach, zawsze jakiś plus. KSM.. Początkowo spotkania były tzw. „kółkiem wzajemnej adoracji”, stowarzyszeniem działającym od akcji do akcji. Nie wiedziałam, po co tak naprawdę tam chodzę, po co działam. Chodziła koleżanka – idę ja. I tak było do tego roku.

Nadeszła pewna zmiana. Pierwsze rekolekcje, na które pojechaliśmy do Łomży, początkowo traktowałam raczej jak wyjazd integracyjny. Owszem, miałam rację, ale zbliżył mnie do zupełnie innej sprawy. Jestem katolikiem, bo uczęszczam na Msze Świętą, bo modlę się, nie zawsze, ale modlę się. Bo nie zabiłam, nie kradłam, chodziłam do spowiedzi, na lekcje religii. Ale.. to nie było to. Czegoś ciągle brakowało. Czegoś, co spowodowałoby, że nie wyobrażam sobie niedzieli bez Mszy Świętej, dnia bez modlitwy. Na rekolekcjach dotarło do mnie, że ta dziura, która zalegała w moim sercu, czekała na Boga, a radość spowodowana obcowaniem z Nim potrafi wycisnąć łzy.

KSM to nie jest katolicka sekta. Nie opiera się na nieustannym deklamowaniu modlitw, „klepaniu Zdrowasiek”. To stowarzyszenie przybliża nas, młodych, do Boga, bo właśnie my jesteśmy nadzieję świata. Hasło KSM : „ Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie – GOTÓW?” Nie żałuję, że należą do tej społeczności. Pomagamy ludziom organizując różne akcje, wspieramy ich modlitwą, rozwijamy się duchowo poprzez wyjazdy na rekolekcje, na których poznajemy wspaniałych ludzi. Możemy z nimi rozmawiać o Bogu, co nie zawsze jest możliwe wśród moich znajomych. Nie muszę się przy nich wstydzić Jezusa. Katolickie Stowarzyszenie Młodych jest otwarte dla wszystkich. Nie bójmy się wychodzić poza kanon.


Losowe wpisy

Sprawozdanie Wprowadził: author icon adam 17.01.2017
BAL KARNAWAŁOWY 28.02.2019... Wprowadził: author icon adam 18.02.2019

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020