categories

Wspomnienie błogosławionej Karoliny – 2014.11.18r.

We wtorek 18 listopada Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodziło wspomnienie błogosławionej Karoliny – szesnastolatki, która sto lat temu oddała życie w obronie dziewictwa, wiary i kobiecości, a dokładnie 37 osób zdecydowało się przyjąć „Obrączkę czystości” podczas Mszy Świętej. Podczas Mszy Świętej, słowo do zgromadzonych, w przeważającej większości młodych ludzi skierował ksiądz Krzysztof Kralka, pallotyński rekolekcjonista z Lublina:

Ta właśnie Karolina staje przed nami dzisiaj jako osoba, która współcześnie nie zyskałaby popularności. Przez wielu ludzi z pewnością nie byłaby w ogóle szanowana, kto chciałby przebywać w jej towarzystwie? Nigdzie nie była, nic nie widziała, nic nie użyła. Jesteście pewni, że nie podeszlibyście do niej z politowaniem? Jednak to właśnie taką, głupią w oczach świata dziewczynę, czcimy dzisiaj jako błogosławioną. Ją podziwiamy i od niej chcemy się uczyć. Ona ma coś, czego my potrzebujemy. Pokój i prostota. Taka normalność. W jej życiu była harmonia i porządek, przed którym dzisiaj wielu z nas ucieka, próbując ustawić sobie życie na własną rękę.

Czego dzisiaj brakuje Ci w życiu? Jak dzisiaj podchodzisz do swoich obowiązków? Do tego, co przyszło ci codziennie wykonywać? A co myślisz, gdy regularnie, każdego dnia idziesz do szkoły i musisz słuchać rzeczy, których często zwyczajnie nie masz ochoty słuchać. Gdy rodzice proszę cię o wykonywanie pewnych prac, a ty akurat masz ochotę poszaleć… jak się wtedy czujesz? Jak w ogóle oceniłbyś dzisiaj swoje życie… jesteś szczęśliwy? Masz w sobie pokój, harmonię i prostą radość? Pytanie zasadnicze, czy w ogóle potrafisz się cieszyć z prostych rzeczy.

Podczas wieczoru uwielbienia bł. Karoliny słowo do zgromadzonych skierowała Patrycja Hurlak- aktorka, która była wśród 37 osób przyjmujących „obrączkę czystości”.

Małgorzata Ruszczyńska
Sekretarz KSM DŁ

Za wykonanie fotorelacji dziękujemy al. Łukaszowi Brzostowskiemu oraz Mateuszowi Malinowskiemu.


Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020