categories

„TANIEC W NOWYCH BUTACH…” Rekolekcje dla narzeczonych

REKOLEKCJE-DLA-NARZECZONYCHTaniec zajmuje w kulturze niezwykle ważne miejsce. Jest rezultatem i wyrazem radości. Przez taniec można wyrażać swoje emocje. Ćwiczy pamięć i dobrze wpływa na zdrowie. Kształtuje psychikę, uczy determinacji, wytrzymałości. Taniec również daje pewność siebie, a także uczy pokory. Od zarania dziejów ludzie uciekali się do tego rytuału, by sprawdzić, czy się dopasują. Wydaje się, że Ci którzy wchodzą w związki narzeczeńskie oraz Ci, którzy poważnie myślą o założeniu rodziny nie mając jeszcze wyznaczonej daty ślubu, doświadczają czegoś z tańca w nowych butach, czyli konkretnych niedogodności, które w miarę ich dopasowania po prostu znikają. Przygotowanie do dojrzałego przeżywania miłości w sakramencie małżeństwa, czyli pomoc w usuwaniu wszelkich niedogodności i ograniczeń jest jedną z najpilniejszych potrzeb czasów, w których żyjemy. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach młodych ludzi, którzy w poważny sposób myślą o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Weekendowe rekolekcje dla narzeczonych i nie tylko, to nieprzeciętna szansa poznania i pogłębienia wzajemnych więzi i relacji, by małżeństwo mogło być prawdziwym „tańcem” uwielbienia Boga w małżeństwie i rodzinie.
Jeśli pragniesz odpowiedzialnie przygotować się do najważniejszej decyzji życia, to pozwól sobie na kilka chwil refleksji, modlitwy i rozmowy z Bogiem oraz kompetentną kadrą specjalistów w sprawach rodzinnych i małżeńskich. Intensywne warsztaty, ciekawe konferencje oraz doświadczenie Bożej obecności, to powody, dla których warto przyjechać z ukochaną osobą.
W rekolekcjach można uczestniczyć tylko parami. Prowadzą je: małżeństwo i ksiądz, a także animatorzy Spotkań Małżeńskich. W programie praca w parach, Eucharystia oraz możliwość spowiedzi.

TERMIN: 06 – 07.03.2015 r.
przyjazd 06.03 do godz. 17:00, zakończenie 07.03 ok. godz. 20:00
MIEJSCE: Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem k/ Szumowa
UCZESTNICY: narzeczeni z wyznaczoną datą ślubu, ale także ci, którzy odkrywają, że pragną być razem. Liczba miejsc ograniczona .
KOSZT: 50 zł od osoby
ZGŁOSZENIA: biuro@ksm-lomza.pl, kom. 501411511

W programie następujące tematy:
– moralne aspekty małżeństwa
– małżeństwo i rodzina w zamyśle Pana Boga.
– sakramentalność małżeństwa.
– liturgia sakramentu małżeństwa
– odpowiedzialne rodzicielstwo, naturalne planowanie rodziny
– przysięga małżeńska
– miłość małżeńska
– kobieta i mężczyzna, różnice w komunikacji

W poniższym linku kilka zdań na temat narzeczeństwa.
Nauka o narzeczeństwie w Starym i Nowym Testamencie


Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020