categories

SPRAWOZDANIE Z ADWENTOWEGO DNIA SKUPIENIA POŁĄCZONEGO ZE ZJAZDEM DIECEZJALNYM I WYBORAMI DO ZARZĄDU KSM

9 grudnia 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży odbył się dzień skupienia dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, połączony ze zjazdem diecezjalnym oraz wyborami do nowego Zarządu diecezjalnego. Tematem spotkania było hasło: „ Bądź solą ziemi”     (Mt 5.13).

Na początku odbyło się krótkie zawiązanie wspólnoty, czyli czas zabawy, w którym mogliśmy poznać nowych członków oraz poczuć atmosferę tejże wspólnoty. Następnie udaliśmy się do auli na konferencję, którą rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu KSM. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się, co to znaczy być „solą ziemi”, że każdy członek KSM jest solą, która uzdrawia świat, która chroni przed zepsuciem. Sól nawet w najmniejszym ziarenku ma swój smak i chodź jest nas mało, to i tak mamy swój smak. Po konferencji udaliśmy się na przerwę kawową, a następnie na wspólną Mszę Świętą. Podczas Eucharystii modliliśmy się o dobry i szczery przebieg wyborów do nowego Zarządu diecezjalnego. Po nakarmieniu duszy, nadszedł czas na nakarmienie naszego ciała. Wszyscy udaliśmy się na pyszny obiad, po którym, w godzinie miłosierdzia, odmówiliśmy Koronkę.

Następnie odbyły się wybory i przedstawienie rocznego planu KSM oraz projektu „FIFA”. Co to takiego i co ona ma wnieść do naszych oddziałów? FIFA to projekt, który składa się z sześciu spotkań  zakończonych egzaminem. Ma on na celu F-formację, I-integrację, F-fascynację osobą Jezusa oraz A-akcję, czyli zaangażowanie do działania.

Po wyborach nadszedł smutny czas pożegnania naszych członków Zarządu, mianowicie pani prezes Emilii Sasinowskiej oraz pani sekretarz Małgorzaty Ruszczyńskiej, które przez tyle lat tak świetnie wykonywały wszystkie obowiązki i powierzone im zadania. Dziękujemy! Życzymy dalszego wzrostu duchowego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Sekretarz KSM DŁ

Aneta Dąbkowska


Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020