categories

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem Dom Formacyjny KSM DŁ

1. Kaplica p.w. MB Anielskiej

W naszej ojczyźnie jest wiele miejsc, gdzie Bóg udziela szczególnych łask. Te miejsca są celem wielu pielgrzymek katolików, którzy podążają by prosić Boga w różnych potrzebach. Kościół Łomżyński może się również cieszyć kilkoma szczególnymi miejscami, w których objawia się dobroć Boga i Jego Miłosierdzie. Są to sanktuaria Maryjne: „Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej, w Hodyszewie, w Wąsewie, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, św. Teresy z Lisieux w Porządziu, św. Idziego w Wyszkowie, św. Antoniego w Ostrołęce i inne. Nie każdy jednak wie, że niespełna 7 km od centrum Zambrowa w miejscowości Ostrożne jest miejsce, o którym Biskup Łomżyński, Janusz Stepnowski powiedział: „Miejsce to jest przede wszystkim miejscem modlitwy, spotkania się z Panem Bogiem. Jest to szczególne miejsce uświęcone ustami ludzi, pielgrzymów, którzy tutaj dziękują Panu Bogu za łaski otrzymane w życiu, ale też i proszą o te łaski, których każdemu z nas potrzeba. To miejsce to przede wszystkim święte miejsce, uświęcone naszą modlitwą do Boga. Tutaj Chrystus mieszka. (…) W tym szczególnym miejscu zanośmy nasze modlitwy, aby Pan Bóg nas wysłuchał, a Matka Boża wypraszała nam wszystkim te szczególne łaski” Ostrożne, 30 lipca 2014 r.

Prawdą jest też, że to miejsce wielu nawróceń. Tu pielgrzymi zostawiają wota, zdjęcia swoich bliskich, często też własne. Cisza i spokój nastrajają do tego by w osobistej modlitwie, na łonie natury przemyśleć swoje życie. Od wielu lat odbywają się tu nabożeństwa ku czci Serca Maryi w pierwsze soboty miesiąca.

2. Dom Formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej im. bł. Karoliny

Dom powstał przy kaplicy p.w. Matki Bożej Anielskiej w Ostrożnem w parafii Szumowo. Dnia 30 lipca 2014 r. został uroczyście poświęcony przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego i oddany w użytkowanie KSM DŁ w roku setnej rocznicy śmierci błogosławionej Karoliny, patronki stowarzyszenia. Pomieszczenia i zaplecze mają pomagać w trosce o rozwój duchowy młodych ludzi, bowiem oni są przyszłością Kościoła i narodu. Ośrodek położony jest 1200 metrów od drogi Ostrów Mazowiecka – Zambrów w malowniczej scenerii lasu mieszanego. W ośrodku są pokoje kilkuosobowe wyposażone w łazienki i natryski z ciepłą wodą, dostępną przez cały dzień. Budynek może pomieścić na nocleg ok. 40 osób. Jest w nim sala kominkowa, stołówka i kuchnia w pełni wyposażona. Wokół okalają go lasy, poprzez, które wiodą asfaltowe drogi, co zachęca do wypraw rowerowych, spacerów i relaksu na łonie natury. Na jego terenie znajdują się boiska do koszykówki, siatkówki, badmintona, piłki ręcznej. Całość jest oddalona od dróg, a dzięki temu bezpieczna. Ośrodek jest czynny przez cały rok.

OFERUJEMY

 • Zakwaterowanie.
 • Możliwość całodobowego wyżywienia.
 • Zaplecze rekreacyjno-sportowe.
 • Możliwość korzystania z sali kominkowej.
 • Możliwość korzystania z kaplicy na terenie ośrodka.

PRZYJMUJEMY

 • Grupy zorganizowane.
 • Rekolekcje i dni skupienia.
 • Obozy, kolonie i biwaki.
 • Zielone szkoły.
 • Obozy integracyjne.
 • Wycieczki.

Losowe wpisy

Lednica 2014 Wprowadził: author icon adam 01.06.2014
„40 dni dla Życia”... Wprowadził: author icon adam 05.02.2015

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020