categories

Kurs Nowe Życie, Wybory Diecezjalne 2013

    W dniach 29 listopada- 1 grudnia br. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownym w Łomży odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne „Nowe Życie”, w których uczestniczyła ponad sześćdziesiątka KSM-owiczów z całej diecezji, prowadzone były przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji z Białegostoku połączone z piątkowym Zjazdem Diecezjalnym KSM. Zanim jednak została odprawiona Eucharystia na rozpoczęcie ćwiczeń duchowych zebraliśmy się na podsumowanie mijającej kadencji pracy Zarządu Diecezjalnego. Jako Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej stajemy przed nowym etapem. Wszystkie idee, wizje, plany, zadania, rozpoczęte dzieła, ale też i trudności przejdą w ręce nowego Zarządu, podczas zjazdu została powołana również Komisja Rewizyjna. Jednym z ważnych punktów spotkania było podsumowanie Diecezjalnej Szkoły Lidera.

Więcej

     Kurs „Nowy Życie”, który rozpoczęliśmy w piątek wieczorną Eucharystią zawiera prosty i żywy przekaz Dobrej Nowiny do współczesnego człowieka. Adresowany jest do osób, które już doświadczyły Bożej Miłości, jak i tych, którzy jej jeszcze nie doświadczyli. Ten czas rekolekcji może pomóc w zrozumieniu siebie i głównych prawd naszej wiary.  Sobotni dzień rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie krok po kroku uświadamialiśmy sobie, że Bóg jest naszym Ojcem i chce dla nas jak najlepiej oraz jak ważne jest to aby słuchać Jego głosu. Podejmować decyzje, bo to one zmieniają życie.Dzień zakończyliśmy Eucharystią oraz modlitwą o dary Ducha Świętego.

     Niedziele była dniem podsumowania oraz podzielenia się tym czego doświadczyliśmy w ciągu tych rekolekcji. Każdy z nas mógł opowiedzieć o tym co odczuwał oraz co to spotkanie wnosi w jego życie. Po wspólnie przeżytej Mszy Świętej spotkanie rekolekcyjne  zakończyliśmy obiadem.

   Jako KSM-owiecze musimy być otwarci na to co daje nam Bóg, ponieważ każdego z nas można porównać do samochodu, jeśli będziemy mieli te wewnętrzną siłę- paliwo, będziemy mogli działać na chwałę Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

 GOTÓW!

Małgosia Ruszczyńska


Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020