categories

Komunikat dotyczący „Debaty walentynkowej 2018” w Łomży „Sex przed ślubem: bomba czy niewypał?”

sexbombkropki

Jan Paweł II w wywiadzie udzielonym Vittorio Messoriemu mówił, „iż trzeba młodych przygotować do małżeństwa, trzeba ich uczyć miłości. Miłość nie jest do wyuczenia, a równocześnie nic nie jest tak bardzo do wyuczenia, jak miłość! Młodzi w gruncie rzeczy szukają zawsze pięknej miłości, chcą, ażeby ich miłość była piękna, wyjątkowa. Jeśli ulegają swoim słabościom, jeżeli idą za wszystkim, co można nazwać „zgorszeniem współczesnego świata”, a jest ono niestety bardzo rozpowszechnione, to w głębi serca pragną pięknej i czystej miłości”. Jako młody ksiądz, obejmując opiekę nad Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Niegowici, Karol Wojtyła organizował spotkania przygotowujące do małżeństwa, które obejmowały również wykłady z pedagogiki i etyki małżeńskiej. Swoistą kontynuacją owego dziedzictwa naszego stowarzyszenia i nauczania Jana Pawła II – w ramach tzw. „pedagogii towarzyszenia” – są organizowane obecnie „Debaty Walentynkowe”, poświęcone wychowaniu młodych do czystej, wymagającej miłości.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zaprasza w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na tegoroczną debatę, która odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) w auli Szkół Katolickich w Łomży przy ul. Sadowej 12A. Wśród prelegentów wystąpią: ks. dr Michał Cherubin – teolog moralista, dr Anna Czyżkowska – psycholog, dr Michał Zembrzuski – filozof. Świadectwo czystej miłości złożą Zuzanna i Łukasz, którzy od dwóch lat noszą obrączkę czystości bł. Karoliny jako znak pięknej, czystej miłości. Debatę poprowadzi dziennikarka radiowa Dorota Sokołowska.

Zwracamy się do Księży Proboszczów z prośbą, aby zaproszenie na tegoroczną debatę walentynkową odczytali w ramach ogłoszeń duszpasterskich, w niedzielę 18 lutego br., zachęcając młodzież do wzięcia w niej udziału.

Łomża, dnia 15 lutego 2018 r.
N.142/2018

Ks. Robert Śliwowski + Tadeusz Bronakowski
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Wikariusz Generalny

Prelegenci i goście „Debaty Walentynkowej 2018”

cherubin

ks. dr Michał Cherubin – wykładowca etyki i bioetyki. Prefekt alumnów w Wyższym Seminarium duchownym w Łomży.

anna
dr Anna Czyżkowska – doktor psychologii, wykładowca w UKSW w Warszawie, adiunkt w Katedrze Seksuologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.
michaldr Michał Zembrzuski – dr filozofii, adiunkt w Instytucie Filozofii w sekcji Historii Filozofii na katedrze Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej. Wykładowca w UKSW w Warszawie i WSD w Łomży
dorota
Dorota Sokołowska – dziennikarka i prezenterka Polskiego Radia Białystok, wydawca magazynu kulturalnego „Podróże po kulturze”, autorka programów promujących czytelnictwo, recenzentka teatralna i autorka (wielokrotnie nagradzanych) audycji dokumentalnych i reportaży m.in. nagroda główna w kategorii Historia Regionalna przyznawana w konkursie IPN. Inicjatorka corocznego konkursu literackiego „Gwiazdka z książką”.
lukasz

Łukasz i Zuzanna – oboje zaangażowani w Terezjańskie Apostolstwo Ufności, a także w organizację kursów Alpha. W listopadzie 2015 roku przyjęli tzw. obrączki czystości bł. Karoliny. Podczas debaty podzielą się świadectwem budowania związku na czystej miłości.


Losowe wpisy

IX FESTIWAL MŁODYCH 16.06.2018... Wprowadził: author icon adam 14.06.2018
Hasło i pozdrowienie organizacyjne... Wprowadził: author icon adam 05.11.2014

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020