categories

Informacje dotyczące uczestnictwa w 6. Festiwalu Młodych Płonka Kościelna 20 czerwca 2015 r.

1. Punkt informacyjny oraz recepcja Festiwalu usytuowane będą przy wjeździe do sanktuarium, tj. przy Zespole Szkół w Płonce Kościelnej i czynna od godz. 8:30. Organizatorzy wszystkich grup i pojedynczy pielgrzymi zgłaszają się w recepcji celem potwierdzenia wcześniejszego zgłoszenia dokonanego drogą elektroniczną przez stronę ksm-lomza.pl, gdzie zamieszczony jest formularz zgłoszeniowy. W recepcji otrzymuje się zamówione pakiety pielgrzyma oraz wskazania dotyczące uczestnictwa w festiwalu. Zarejestrowani uczestnicy udają się dalej środkiem lokomocji do źródła „na Łasku”, gdzie rozpocznie się spotkanie ewangelizacyjne, a autokary wracają na wskazany przez służbę porządkową parking.
2. Po przyjeździe na plac przy źródle „na Łasku”, poszczególne grupy mają czas na autopromocję i wpisanie imion uczestników oraz słów zawierzenia Jezusowi na płótnie, które później będzie wykorzystane podczas Adoracji, a niesione w procesji do pola festiwalowego.
3. Na spotkanie każda grupa przywozi flagi, transparenty z treścią ewangelizacyjną oraz znaki swoich wspólnot parafialnych.
4. O godz. 9:30 zespół Angels Song Power rozpocznie animację spotkania i zawiązanie wspólnoty. Festiwal jest kolejnym przystankiem na drodze do Światowych Dni Młodzieży z udziałem Papieża Franciszka w Krakowie, stąd nie może zabraknąć nabożeństwa znaków ŚDM, którym rozpocznie się pielgrzymka jedności do pola festiwalowego.
5. Po dojściu na miejsce festiwalowe, ze sceny powitają pielgrzymów gospodarze miejsca i organizatorzy. Odtąd rozpocznie się już program podzielony na dwie części, w których prowadzący i występujący goście będą prowadzić młodzież do wyboru życia w wolności Ducha Świętego.
6. Na polu festiwalowym zostaną wyodrębnione dwa miejsca: „pole pokuty”– gdzie przez cały czas będzie sprawowany sakrament pokuty i pojednania oraz miejsce „modlitwy wstawienniczej” prowadzonej przez liderów Odnowy w Duchu Świętym.
7. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Msza św. sprawowana w sanktuarium, po której uczestnicy dokonają zawierzenia swego życia Matce Bożej oraz zostaną namaszczeni olejem „szczęścia”. Księzy prosimy o zabranie ze sobą fioletowej stuły i sprawowanie sakramentu pojednania.
8. W festiwalu zapewne weźmie udział wielu ministrantów. Diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej, ks. Dawid Rosiński prosi o zabranie ze sobą alby lub komży, by w czasie Eucharystii ministranci mogli pełnić posługę przy ołtarzu i dać świadectwo swego zaangażowania.
9. Osoby rozeznające swoje powołanie pójścia za Jezusem, będą miały okazję spotkania i rozmowy z przełożonymi Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, albo z alumnami, gdyż na spotkanie wyrusza cała wspólnota seminaryjna.
10. Zachęcamy również Siostry Zakonne do przygotowania informacji o charyzmacie swoich zgromadzeń i ich promocję na festiwalu, szczególnie jednak poprzez uczestnictwo i modlitwę z młodzieżą w intencji o powołania i za powołanych.
11. Wszyscy uczestnicy otrzymają dwa posiłki: obiad i kolację, przygotowane przez organizatorów i mieszkańców parafii Płonka Kościelna.
12. Nad bezpieczeństwem uczestników, zabezpieczeniem miejsc parkingowych, tras przejścia będzie czuwać Ochotnicza Straż Pożarna. W razie potrzeby prosimy zgłaszać się do strażaków, którzy są również gospodarzami miejsca festiwalowego.
13. Opiekę medyczną zapewni Grupa Ratownicza z Łomży dzięki życzliwości ks. Radosława Kubła.
14. Bardzo prosimy by uwrażliwić młodzież w czasie podróży na festiwal w sprawie właściwego uczestnictwa w spotkaniu i zachowania na terenie sanktuarium.

Łomża, dnia 12 czerwca 2015 r.
N. 826/2015

ks. Robert Śliwowski
Asystent Kościelny KSM DŁ

+ Tadeusz Bronakowski
Wikariusz Generalny


Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020