categories

„DaZa” :)

     „DaZa„, co oznacza „Do Asystenta, za asystenta”. Przedsięwzięcie polega na modlitwie za pośrednictwem bł. Jana Pawła II, który był asystentem KSM w parafiach w Niegowici i św. Floriana w Krakowie, w intencji księży asystentów naszego Stowarzyszenia zarówno tych diecezjalnych, jak i parafialnych.

      Nasi kapłani bardzo dużo nam pomagają. Pomagają nam kształtować się w duchu wartości chrześcijańskich, ale przede wszystkim dają nam najcenniejszy SKARB – Jezusa Chrystusa. Może warto byśmy my dali im coś od siebie? Dlatego zachęcam do wzięcia udziału w tej modlitewnej inicjatywie, nad którą honorowy patronat objął ks. bp Henryk Tomasik, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

   W naszej diecezji pragniemy modlić się za naszego Księdza Asystenta Roberta Śliwowskiego, dlatego wszystkich chętnych do udziału w akcji prosimy o zgłaszanie się do Emilii Maleszewskiej (facebook lub emiss_xd@wp.pl). Termin 28 lutego. Zachęcamy, by poszczególne Oddziały również włączały się do tej akcji, modląc się za swoich kapłanów ! 

Więcej o DaZa

      Akcja rozpocznie się w Środę Popielcową i trwać będzie przez cały Wielki Post i Oktawę Wielkanocną, a zakończy się w dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II, czyli 27 kwietnia. Wtedy to przedstawiciele naszego Koła, którzy będą uczestniczyć w uroczystości w Rzymie, będą modlić się także w intencji zgłoszonych do akcji kapłanów, ale też i osób, które modliły się za tych duchownych.

    By wziąć udział w modlitwie konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (termin zgłoszeń mija 28 lutego), który dostępny jest na stronie www.ksm.radom.pl. W formularzu trzeba podać przede wszystkim imię i nazwisko księdza, który ma być otoczony modlitwą oraz liczbę osób, które chcą podjąć się tej modlitwy. Utworzymy w ten sposób bazę omadlanych kapłanów, ale też i modlących się w ich intencji osób. W dniach od 28 lutego do 4 marca prześlemy, na podany podczas rejestracji adres e-mail, dane kapłana, który zostanie otoczony modlitwą.

Wiadomość przekazana od al. Damiana Fołtyn – Prezesa Koła KSM przy WSD w Radomiu. Akcja Ogólnopolska.


Losowe wpisy

Listy do KSMowiczów !... Wprowadził: author icon adam 05.11.2014
Akcje Oddziałów Wprowadził: author icon adam 05.11.2014

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wprowadź CAPTCHA

captcha

Dane

Biuro KSM Diecezji Łomżyńskiej

NIP 718-211-91-81

REGON 200382202

ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

e-mail: biuro@ksm-lomza.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 37 8757 0001 0003 4773 2000 0010

Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem

BANK SPÓŁDZIELCZY w Łomży
nr konta: 58 8757 0001 0003 4773 2000 0020